Permanentní make-up je spojen s porušením integrity pokožky, proto tento postup vyžaduje správnou přípravu. V tomto článku se podíváme na základní doporučení, která je třeba dodržovat před permanentním make-upem obličejových partií.
Zákrok se také neprovádí během těhotenství, při užívání antibiotik nebo při akutních respiračních virových infekcích. Zavedení pigmentu se vyplatí odložit, pokud se den návštěvy shoduje s menstruací. Z jídelníčku vyřaďte mořské plody, tučná, těžká, kořeněná jídla, která snižují rychlost průtoku krve. To vede k nerovnoměrnému rozložení pigmentu.Nepijte kávu v den procedury a tři dny před návštěvou studia nepijte žádné alkoholické nápoje. 5-7 dní před zákrokem nelze brát léky, které ředí krev, dále antibiotika, kortikosteroidy, retinoidy, antikoagulancia, antidepresiva.
V den zákroku si vezměte antihistaminikum, pokud Vám hrozí alergie.
Příprava na permanentní make-up obočí
Před permanentním make-upem obočí není nutné svépomocí upravovat jeho tvar, ani odstraňovat chloupky. Poslední autokorekce by měla být provedena nejpozději týden před zákrokem. Pro specialistu tak bude snazší určit přirozený tvar obočí, jejich hustotu a přirozený ohyb.
Před permanentním make-upem obočí také nemůžete:
Jak se připravit na PMU očních víček
Před permanentním make-upem řas nebo víček nemůžete provádět žádné kosmetické procedury v oblasti očních víček. Řasy minimálně 3-4 dny před zákrokem nelaminujte, nekulmujte a neprovádějte jiné estetické korekce.
Při přípravě na permanentní make-up očních víček je nutné:
Jak se připravit na permanentní make-up rtů
Hlavním bodem přípravy na permanentní make-up rtů je léčba nebo prevence oparu před zákrokem. Pokud je herpes v akutním stadiu a na rtech jsou rány, je nutné zákrok odložit až do úplného zhojení. V ostatních případech se přijímají preventivní opatření. K tomu je nutné 3 dny před zákrokem a 3 dny po něm brát léky na doporučení specialistky na PMU. Tato doporučení jsou relevantní i pro korekce.
Pokud se špatně připravíte, s největší pravděpodobností se po zákroku objeví opar. To je způsobeno skutečností, že během práce specialistka narušuje pokožku a může dojít k zánětu. V tomto případě se na postiženou oblast aplikují léky na doporučení specialistky.
Chcete-li dosáhnout nejlepšího výsledku, před permanentní make-upem rtů se řiďte tímto doporučením:
Před permanentním make-upem je dobré se zbavit strachu a plně důvěřovat specialistce. Aby výsledek splnil očekávání, je nutné přesně definovat přání, koordinovat skicu ve fázi jejího vývoje. Je důležité si pamatovat: čím přesněji klient vyjadřuje své preference, tím přesněji bude specialistka provádět práci v souladu se všemi požadavky.
Nebojte se bolesti nebo obtížné rehabilitace: anestetika účinně znecitliví oblast PMU a podrobná doporučení od specialistky umožní rychlé a pohodlné hojení.
Nejprve je důležité identifikovat přítomnost kontraindikací. Existuje poměrně hodně případů, kdy permanentní make-up nelze provést:
- cukrovka;
- akutní zánět;
- zhoršená srážlivost krve;
- onkopatologie;
- alergie na léky proti bolesti nebo pigmenty;
- kožní choroby;
- vážná onemocnění srdce, krevních cév;
- přítomnost keloidních jizev;
- AIDS, HIV atd.
- čistit obličej a dělat peeling;
- vstříkovat Botox/Dysport do obličeje;
- obarvit obočí.
- Odstranit umělé řasy 2-3 dny před manipulací
- Před zákrokem vyjměte kontaktní čočky a tím předejdete různým komplikacím. Je tedy nutné několik dní před zákrokem čočky nepoužívat.
- Odstraňte veškerou dekorativní kosmetiku z obličeje v oblasti očí. Pigment se nanáší na vyčištěnou pleť, není třeba malovat si řasy, víčka a obočí
- týden před zákrokem očistěte pokožku rtů měkkým peelingem;
- používejte na rty krémy/oleje/balzámy;
- chraňte rty před větrem, sluncem a nízkými teplotami hygienickou rtěnkou